El Parc Científic de Barcelona ofereix a institucions i empreses un entorn idoni dedicat a la generació, transferència i captació de valor en l'àmbit de les ciències de la vida. Un clúster amb una àmplia oferta científica i tecnològica de suport a la recerca.
 
Situat al campus del coneixement, el PCB et facilita els serveis ordinaris bàsics i un entorn privilegiat per al networking. Més de 2.000 investigadors altament qualificats treballen al PCB; uneix-te a la nostra comunitat!

L'objectiu del Parc és acostar la recerca dels entorns públics i privats facilitant la transferència de coneixement i la innovació entre l'entorn universitari i de recerca i del món empresarial.

Constituït per la Universitat de Barcelona el 1997, el PCB va ser el primer parc científic de l'Estat espanyol i avui som un referent internacional en el foment de la innovació amb més de 2.000 professionals.

Actualment el Parc acull tres instituts de recerca i prop de 70 empreses i altres entitats. Oferim laboratoris condicionats i no condicionats, així com oficines en règim de lloguer i una sèrie de serveis associats.

Al PCB també organitzem activitats de promoció de la cultura científica i de foment de noves vocacions científiques en que cada any participen prop de 4.500 persones.

Fulletó del PCB

Presentació PCB

Miniatura

La Fundació PCB

President

Dídac Ramí­rez

Rector de la Universitat de Barcelona (UB)

Vicepresident primer

Salvador Alemany

President del Consell Social de la UB

Vicepresident segon

Josep A. Plana

Vicerector del Grup UB, TIC i Serveis Comuns

Secretària

Isabel Miralles

Secretària General de la UB

Vicesecretari no patró

Miquel Amorós

Secretari del Consell Social de la UB

Vocals en representació de la Universitat de Barcelona

Jordi Codina

Gerent de la UB

Jordi Alberch

Vicerector de Recerca, Innovació i Transferència

Vocals designats pel Consell Social de la Universitat de Barcelona

Joan Corominas i Guerin

Vicepresident del Consell Social de la UB

Jordi Hereu

Vocals designats per la Fundació Bosch i Gimpera

Jordi Naval

Director general de l'FBG

Enric Canela

Vicerector de Polí­tica Científica de la UB

Vocals designats per Catalunya Caixa

Renovació de patrons en tràmit

Vocals designats per la Generalitat de Catalunya

Arcadi Navarro

Secretari d'Universitats i Recerca

Fransesc Subirada

Director General de Recerca

Vocals designats pel Consell Superior d'Investigacions Científiques (CSIC)

Emilio Lora-Tamayo D'Ocon

President

Vocals cooptats

Ajuntament de Barcelona

Gemma Tarafa

Luís Herrero

Banco Santander

Direcció General

Direcció General

Plana Castellví, Josep Antoni

Director General

+34 934 034 475

japlana@pcb.ub.cat

Arenillas Oliveras, Carme

Secretària Direcció

+34 934 034 475

carenillas@pcb.ub.cat

Gerència

Gil Ibáñez, Pilar

Gerent

+34 934 037 129

pgil@pcb.ub.cat

Baladoch Pujol, Gemma

Secretària Direcció

+34 934 034 826

gbaladoch@pcb.ub.cat

Recursos Humans

López Mompó, Ana Isabel

Cap

+34 934 034 719

ailopez@pcb.ub.cat

Aguilera López, Marga

+34 934 034 774

maguilera@pcb.ub.cat

Serveis Jurídics

Molina Domínguez, Montserrat

Director/a

+34 934 020 410

mmolinad@pcb.ub.cat

Gracia Rosell, Maria

+34 934 034 637

mgracia@pcb.ub.cat

Sanz López, Maria del Carmen

+34 934 034 812

mdcsanz@pcb.ub.es

Àrea d'Operacions

Àrea d'Operacions

Colom Colom, M. Mercè

Director/a

+34 934 029 062

mcolom@pcb.ub.cat

Qualitat, Seguretat i Medi Ambient

Pladellorens Camps, Glòria

Cap

+34 934 037 101

gpladellorens@pcb.ub.cat

Rubio Ruíz, Noemí

+34 934 037 100

nrubio@pcb.ub.cat

Recepcions

Mateo Madroñero, Carmen

Responsable

+34 934 037 171

cmateo@pcb.ub.cat

Candón Díaz, Patricia

+34 934 034 509

pcandon@pcb.ub.cat

Funes Luque, Ana

+34 934 034 509

afunes@pcb.ub.cat

Gayete Masalías, Lorena

+34 934 037 173

lgayete@pcb.ub.cat

Izquierdo Sánchez, Irma

+34 934 037 172

iizquierdo@pcb.ub.cat

Lucas Ortiz, Marta

+34 934 034 509

mlucas@pcb.ub.cat

Clients

Rodón Teba, Mireia

Cap

+34 934 020 159

mrodon@pcb.ub.cat

Cajal Rodríguez, Cristina

+34 934 031 331

ccajal@pcb.ub.cat

Àrea d'Administració i Finances

Àrea d'Administració i Finances

Perera Canals, Francesc

Director/a

+34 934 037 226

fperera@pcb.ub.cat

Controlling Intern

Fernández Martín, María Isabel

+34 934 034 682

mifernandez@pcb.ub.cat

Administració i Pressupostos, Compres i Proveïdors, Ingressos, Clients i Tresoreria

González Núñez, Elisabet

Cap

+34 934 034 856

egonzalezn@pcb.ub.cat

Gómez Lacueva, Susana

+34 934 034 817

sgomez@pcb.ub.cat

Isart Garrote, Maria del Carme

+34 934 034 817

cisart@pcb.ub.cat

Mateo Madroñero, Esther

+34 934 037 253

emateo@pcb.ub.cat

Oñatevía Gambús, Anna

+34 934 039 369

aonyatevia@pcb.ub.cat

Peña Muro, Marta

+34 934 020 412

mpena@pcb.ub.cat

Soriano Fariñas, Glòria

+34 934 034 575

gsoriano@pcb.ub.cat

Àrea de Vendes i Comunicació

Desenvolupament de Negoci

Quintana Ruiz, Jordi Ramón

+34 934 034 557

jquintana@pcb.ub.cat

Comunicació

Gómez Rodríguez, Maria Mercè

Responsable

+34 934 034 518

mgomez@pcb.ub.cat

Berea Ruiz, Azucena

+34 934 034 662

aberea@pcb.ub.cat

Martínez Vivo, Míriam

+34 934 031 134

mmartinezv@pcb.ub.cat

Portales Zaragoza, Daniel

+34 934 034 574

dportales@pcb.ub.cat

Valle Sánchez, Marta

+34 934 034 861

mvalle@pcb.ub.cat

Vázquez Maldonado, Carla

+34 934 037 055

cvazquez@pcb.ub.cat

Àrea d'Infraestructura

Àrea d'Infraestructures

Claver Moseñe, Fernando

Director/a

+34 934 037 254

fclaver@pcb.ub.cat

Castelló Pujol, Emma

+34 934 020 411

ecastello@pcb.ub.cat

Manteniment

Lara Moya, Andrés

Cap

+34 934 034 681

alara@pcb.ub.cat

Pérez Castro, Josep

+34 934 034 681

jperez@pcb.ub.cat

Tirado Martínez, Miguel Ángel

+34 934 037 030

matirado@pcb.ub.cat

Zuasti Madurga, Aizkibel

+34 934 034 681

azuasti@pcb.ub.cat

Obres

Mezquita Mas, Anna

Cap

+34 934 037 227

amezquita@pcb.ub.cat

Fernández Campos, María del Carmen

+34 934 039 680

mcfernandez@pcb.ub.cat

Informàtica i Telecomunicacions

Moruno Aparicio, Miguel Angel

Cap

+34 934 029 065

miguel@pcb.ub.cat

Atienza Morales, Jesús

+34 934 034 667

jatienza@pcb.ub.cat

Dueñas Pomar, Lluís

+34 934 037 029

lduenyas@pcb.ub.cat

Morata Aymerich, Carles

+34 934 037 047

cmorata@pcb.ub.cat

Navés Martínez, Marta

+34 934 039 939

mnaves@pcb.ub.cat

Àrea de Serveis Científics

Àrea de Serveis Científics

de Luna Moreno, Montserrat

Director/a

+34 934 037 270

mluna@pcb.ub.cat

López Bosque, María Jesús

+34 934 031 992

mjlopez@pcb.ub.cat

Serveis Científics Comuns (SCC-PCB)

Debón Collado, Rosa María

Responsable

+34 934 037 099

rdebon@pcb.ub.cat

Pradas Pardo, Anna

Coordinador/a

+34 934 037 099

apradas@pcb.ub.cat

Amieiro Lareo, Pablo

+34 934 037 099

pamieiro@pcb.ub.cat

Freire Ferreira, Raquel

+34 934 037 099

rfreire@pcb.ub.cat

García Fraile, Judith Loreto

+34 934 037 099

jgarciaf@pcb.ub.cat

Grimao Aznar, Jordi

+34 934 037 099

jgrimao@pcb.ub.cat

Ortega Bordería, Paula

+34 934 037 099

portega@pcb.ub.cat

Instal·lació Radioactiva (IR-PCB)

Munté Carrillo, Agustí

Cap

+34 934 034 679

amunte@pcb.ub.cat

Castro Voces, Sergio

+34 934 034 679

scastro@pcb.ub.cat

Estabulari

Martín Caballero, Juan

Cap

+34 934 037 006

jmcaballero@pcb.ub.cat

Plataforma de Química Combinatòria

Royo Expósito, Miriam

Cap

+34 934 037 120

mroyo@pcb.ub.cat

Argibay Huete, Patricia

+34 934 020 504

pargibay@pcb.ub.cat

Barranco Gallardo, Marta Isabel

+34 934 034 644

mibarranco@pcb.ub.cat

Beteta Garrido, Natalia

+34 934 037 120

ngarrido@pcb.ub.cat

Caba Ortíz, Marta

+34 934 034 705

mcaba@pcb.ub.cat

Casado Vilches, Óscar

+34 934 034 644

ocasado@pcb.ub.cat

Castillo McQuade, Marcos

+34 934 034 644

mcastillo@pcb.ub.cat

Castro Pinzón, Vida de la Paz

+34 934 034 644

vdlpcastro@pcb.ub.cat

Cristobal Lecina, Edgar

+34 934 037 120

ecristoball@pcb.ub.cat

Elezcano Donaire, Unai

+34 934 034 644

uelezcano@pcb.ub.cat

Farràs Torres, Inmaculada

+34 934 037 120

ifarras@pcb.ub.cat

Fernández Collado, Juan Carlos

+34 934 034 706

jcfernandez@pcb.ub.cat

Forns Berenguel, Pilar

+34 934 034 644

pforns@pcb.ub.cat

García-Delgado Banchs, Noemí

+34 934 034 706

ngarciadelgado@pcb.ub.cat

Jara López, José Juan

+34 934 037120

jjjara@pcb.ub.cat

López Ibáñez, Alba

+34 934 034 705

alopezi@pcb.ub.cat

Melgarejo Díaz, Marta

+34 934 034 644

mmelgarejo@pcb.ub.cat

Varón Colomer, Sònia

+34 934 037 120

svaron@pcb.ub.cat

Plataforma de Toxicologia Experimental i Ecotoxicologia (UTOX-PCB)

González Linares, Javier

+34 934 037 183

jgonzalezl@pcb.ub.cat

Ramos López, David

+34 934 037 183

dramos@pcb.ub.cat

Serret Salse, Joan

+34 934 037 183

jserret@pcb.ub.cat

Plataforma de Proteòmica

de Oliveira Cacheado, Eliandre

Cap

+34 934 034 653

eoliveira@pcb.ub.cat

Díaz Peña, Ramón

+34 934 034 653

rdiaz@pcb.ub.cat

Ódena Caballol, María Antonia

+34 934 034 653

maodena@pcb.ub.cat

Altres Serveis de Laboratori: "La Botiga"

López Bosque, María Jesús

Responsable

+34 934 031 992

mjlopez@pcb.ub.cat

Chacón Jiménez, Teresa

+34 934 034 727

tchacon@pcb.ub.cat

Cercador de persones

En aquest apartat podeu trobar la documentació institucional bàsica de la Fundació PCB:

 

Estatuts PCB

Convenis i Licitacions

Convenis >

Licitacions >

Política de Qualitat, Seguretat i Medi Ambient

Patrons i patrocinadors

 

Patrons:
 
   
 
   
 
     
 
 
 
 
     

 

 

Patrocinadors:

 
 
     
 
 
   
 
     
 
 
       

Borsa de treball

En aquesta borsa de treball es publiquen les ofertes de treball del PCB i d'empreses o grups de recerca del seu entorn i es facilita l'àccès a convocatòries de beques i a altres programes d'ajuts per a la contractació de personal.

A través de la borsa de treball, el PCB ofereix a més un servei gratuït de difusió d'ofertes dins l'àmbit de la recerca, publicant-les en aquest mateix espai. Si esteu interessats en fer difusió d'una oferta de treball, la podeu fer arribar a ofertes@pcb.ub.es.

L'oferta quedarà publicada durant un mes, període que es podrà prorrogar a petició mitjançant un correu electrònic a la mateixa adreça. Voleu fer-nos arribar el vostre CV?. Ho podeu fer a l'adreça borsadetreball@pcb.ub.es.

Actualment, no hi ha cap vacant al PCB. Consulta la pestanya 'Altres ofertes'

Miniatura

Activitats de difusió de la ciència

Des del PCB volem contribuir a la millora de la cultura científica del públic en general i alhora fomentar vocacions científiques entre els joves. Amb aquest objectiu, impulsem el “Programa Recerca en societat” des de l’any 2003, que afavoreix el diàleg entre el públic i els investigadors i comunica "ciència viva", és a dir, difon la recerca que s’està duent a terme actualment.


El Programa Recerca en Societat consta de més de 80 activitats adreçades a diferents públics de totes les edats en què participen prop de 4.500 persones cada any.

 

Descarrega't el fulletó en [PDF]

Vols rebre informació sobre les activitats del programa Recerca en societat?

 

 

 

Primària

Secundària

Batxillerat

Universitat

 

Fira Recerca en directe

Fes Recerca!

Perfil del Contractant

La Fundació Parc Científic de Barcelona està adherida a la Plataforma de Serveis de Contractació Pública de la Generalitat de Catalunya.

 

És per aquest motiu que a partir del 24 de gener de 2013 totes les licitacions i tràmits associats es fan públiques al perfil de la Fundació Parc Científic de Barcelona integrat dins de l'esmentada Plataforma.

 

Per entrar al perfil del contractant, cliqueu a la imatge següent:

Miniatura

Actualitat

  • < Anterior

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • Següent >

Cercador de notícies

De

  a

03/07/16

SSM8 Summer School on Medicines

Organitza: Biocat, Parc Científic de Barcelona, Universitat de Montreal i Universitat Paul Sabatier Toulouse III

Lloc: Cancer University Institute of Toulosue Oncopole · Av. Irène Joliot-Curie, 1 · Toulouse (França)

05/07/16

16.00h - 19.30h

06/07/16

15.00h - 17.00h

Barcelona Biomed Seminars
The role of GCPs 4, 5, and 6 in the assembly of the gammatubulin ring complex

Organitza: IRB Barcelona. Institute for Research in Biomedicine

Lloc: Edifici Clúster Laboratoris

06/07/16

9.30h - 10.30h

Barcelona Biomed Seminars
Single-molecule mechanical manipulation of DNA based molecular motors

Organitza: IRB Barcelona. Instuitute for Research in Biomedicine

Lloc: Edifici Clúster Laboratoris

07/07/16

10.00h - 13.00h

Biopolymers for medicine

Organitza: Evonik. Impulso creador

Lloc: Torres R+D+I

  • < Anterior

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • Següent >

< Juliol 2016 >

dl.

dt.

dc.

dj.

dv.

ds.

dg.

    

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Cercador d'agenda

De

  a

Estàs interessat en rebre regularment les notícies del PCB per correu electrònic? Dona't d'alta a la nostra llista de distribució omplint aquest formulari.

Cercador de mitjans

De

  a

EdClusterPCB.jpg

Descarregar (Jpeg 341kb)

EdHelix.jpg

Descarregar (Jpeg 262kb)

TorresRDIPCB.jpg

Descarregar (Jpeg 312kb)

TorresRDIPCB2.jpg

Descarregar (Jpeg 386kb)

recercaPCB1.jpg

Descarregar (Jpeg 317kb)

recercaPCB2.jpg

Descarregar (Jpeg 289kb)

recercaPCB3.jpg

Descarregar (Jpeg 305kb)

recercaPCB4.jpg

Descarregar (Jpeg 190kb)

recercaPCB5.jpg

Descarregar (Jpeg 148kb)