El Parc Científic de Barcelona és un dels ecosistemes referents a Europa en recerca, transferència tecnològica i innovació en ciències de la vida. Situat a Barcelona, dins del campus del coneixement, el Parc té més de 100.000 m2 a disposició d’una Comunitat activa de gairebé 2.700 professionals.

 

El PCB et facilita els serveis ordinaris bàsics i científics en un entorn privilegiat per al networking. Uneix-te a la nostra comunitat!

 

Missió: Potenciar la recerca, la transferència de coneixement i la innovació del sector públic i privat, mitjançant una gestió intel·ligent dels espais, l’oferta tecnològica i de les relacions i diàleg de la comunitat PCB.

Visió: Esdevenir una comunitat de recerca pública-privada de referència internacional en benefici del lideratge científic de Catalunya, del seu creixement econòmic i l'atracció de talent.

Constituït per la Universitat de Barcelona el 1997, el PCB va ser el primer parc científic de l'Estat espanyol i avui som un referent internacional en el foment de la innovació.

Actualment el Parc acull sis instituts de recerca i prop de 100 empreses i altres entitats. Oferim laboratoris condicionats i no condicionats, així com oficines en règim de lloguer i una sèrie de serveis associats.

Al PCB també organitzem activitats de promoció de la cultura científica i de foment de noves vocacions científiques en que cada any participen prop de 5.000 persones.

Fulletó del PCB

Presentació PCB

Miniatura

Portal de la Transparència

President

Joan Elias García

Rector de la Universitat de Barcelona (UB)

Vicepresident primer

Joan Corominas i Guerin

President en funcions del Consell Social de la UB

Vicepresident segon

Ernest Pons Fanals

 

Secretària

Belén Noguera de la Muela

Secretaria General de la UB

Vicesecretari no patró

Miquel Amorós

Secretari del Consell Social de UB

Vocals en representació de la Universitat de Barcelona

Josep Oriol Escardíbul Ferrà

Gerent de la UB

Àlex Aguilar

Vicerector de Projecció i Internacionalització

Vocals designats pel Consell Social de la Universitat de Barcelona

Jordi Hereu

Carles Vivas Morte

Vocals designats per la Fundación Bosch i Gimpera

M. Carme Verdaguer Montanyà / Francesc Xavier Roigé Ventura / Josep Batista Trobalon / Domènec Espriu Climent

 

Vocals designats por BBVA (01/09/2016)

Renovació de patrons en tràmit

Vocals designats per la Generalitat de Catalunya

Fransesc Xavier Grau Vidal

 

Joan Gómez Pallarès

Vocals designats pel Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC)

Rosa Menéndez López

 

Vocals cooptats

Ajuntament de Barcelona

Gerard Pisarello

 

Luís Herrero

Banco Santander

Direcció General

Direcció General

Terrades Palomar, Maria

Directora General

+34 934 034 475

mterrades@pcb.ub.cat

Secretaria Direcció

Arenillas Oliveras, Carme

Secretària Direcció

+34 934 034 475

carenillas@pcb.ub.cat

Baladoch Pujol, Gemma

Secretària Direcció

+34 934 034 826

gbaladoch@pcb.ub.cat

Gestió Científica

López Bosque, María Jesús

+34 934 031 992

mjlopez@pcb.ub.cat

Recursos Humans

López Mompó, Ana Isabel

Cap

+34 934 034 719

ailopez@pcb.ub.cat

Aguilera López, Marga

+34 934 034 774

maguilera@pcb.ub.cat

Suport Administratiu

Calopa Marín, Leonor

+34 934 034 668

lcalopa@pcb.ub.cat

Àrea d'Administració i Finances

Àrea d'Administració i Finances

Tarté Sabariego, Moisès

Director/a

+34 934 037 226

mtarte@pcb.ub.cat

Controlling Intern

Fernández Martín, María Isabel

+34 934 034 682

mifernandez@pcb.ub.cat

Administració i Pressupostos, Compres i Proveïdors, Ingressos, Clients i Tresoreria

González Núñez, Elisabet

Cap

+34 934 034 856

egonzalezn@pcb.ub.cat

Gómez Lacueva, Susana

+34 934 034 817

sgomez@pcb.ub.cat

Isart Garrote, Maria del Carme

+34 934 034 817

cisart@pcb.ub.cat

Mateo Madroñero, Esther

+34 934 037 253

emateo@pcb.ub.cat

Oñatevía Gambús, Anna

+34 934 039 369

aonyatevia@pcb.ub.cat

Peña Muro, Marta

+34 934 020 412

mpena@pcb.ub.cat

Soriano Fariñas, Glòria

+34 934 034 575

gsoriano@pcb.ub.cat

Altres Serveis de Laboratori: "La Botiga"

Chacón Jiménez, Teresa

+34 934 034 727

tchacon@pcb.ub.cat

Oñatevía Gambús, Anna

+34 934 039 369

aonyatevia@pcb.ub.cat

Àrea Comercialització i Comunicació

Àrea Comercialització i Comunicació

Serra Muns, Anna

Director/a

+34 934 029 062

aserra@pcb.ub.cat

Baladoch Pujol, Gemma

+34 934 034 826

gbaladoch@pcb.ub.cat

Comunicació i Relacions Institucionals

Gómez Rodríguez, Maria Mercè

Cap

+34 934 034 518

mgomez@pcb.ub.cat

Berea Ruiz, Azucena

+34 934 034 662

aberea@pcb.ub.cat

Cantos Pastor, Sergi

+34 934 031 134

scantos@pcb.ub.cat

Martínez Vivo, Míriam

+34 934 031 134

mmartinezv@pcb.ub.cat

Portales Zaragoza, Daniel

+34 934 034 574

dportales@pcb.ub.cat

Valle Sánchez, Marta

+34 934 034 861

mvalle@pcb.ub.cat

Vázquez Maldonado, Carla

+34 934 037 055

cvazquez@pcb.ub.cat

Clients

Rodón Teba, Mireia

Cap

+34 934 020 159

mrodon@pcb.ub.cat

Cajal Rodríguez, Cristina

+34 934 031 331

ccajal@pcb.ub.cat

Hernández Alberola, Marcos

+34 934 020 159

mhernandez@pcb.ub.cat

Àrea d'Infraestructures

Àrea d'Infraestructures

Claver Moseñe, Fernando

Director/a

+34 934 037 254

fclaver@pcb.ub.cat

Manteniment

Lara Moya, Andrés

Cap

+34 934 034 681

alara@pcb.ub.cat

Tirado Martínez, Miguel Ángel

+34 934 037 030

matirado@pcb.ub.cat

Zuasti Madurga, Aizkibel

+34 934 034 681

azuasti@pcb.ub.cat

Obres

Mezquita Mas, Anna

Cap

+34 934 037 227

amezquita@pcb.ub.cat

Fernández Campos, María del Carmen

+34 934 039 680

mcfernandez@pcb.ub.cat

Informàtica i Telecomunicacions

Moruno Aparicio, Miguel Angel

Cap

+34 934 029 065

miguel@pcb.ub.cat

Atienza Morales, Jesús

+34 934 034 667

jatienza@pcb.ub.cat

Dueñas Pomar, Lluís

+34 934 037 029

lduenyas@pcb.ub.cat

Morata Aymerich, Carles

+34 934 037 047

cmorata@pcb.ub.cat

Navés Martínez, Marta

+34 934 039 939

mnaves@pcb.ub.cat

Qualitat, Seguretat i Medi Ambient

Pladellorens Camps, Glòria

Cap

+34 934 037 101

gpladellorens@pcb.ub.cat

Rubio Ruíz, Noemí

+34 934 037 100

nrubio@pcb.ub.cat

Recepcions

Mateo Madroñero, Carmen

Coordinador/a

+34 934 037 171

cmateo@pcb.ub.cat

Candón Díaz, Patricia

+34 934 037 171

pcandon@pcb.ub.cat

Castelló Pujol, Emma

+34 934 037 173

ecastello@pcb.ub.cat

Funes Luque, Ana

+34 934 034 509

afunes@pcb.ub.cat

Gayete Masalías, Lorena

+34 934 037 173

lgayete@pcb.ub.cat

Izquierdo Sánchez, Irma

+34 934 037 172

iizquierdo@pcb.ub.cat

Lucas Ortiz, Marta

+34 934 034 509

mlucas@pcb.ub.cat

Àrea de Serveis Científics

Àrea de Serveis Científics

de Luna Moreno, Montserrat

Director/a

+34 934 037 270

mluna@pcb.ub.cat

Serveis Científics Comuns (SCC-PCB)

Debón Collado, Rosa María

Cap

+34 934 037 099

rdebon@pcb.ub.cat

Pradas Pardo, Anna

Coordinador/a

+34 934 037 099

apradas@pcb.ub.cat

Freire Ferreira, Raquel

+34 934 037 099

rfreire@pcb.ub.cat

Frías López, Cristina

+34 934 037 099

cfrias@pcb.ub.cat

García Fraile, Judith Loreto

+34 934 037 099

jgarciaf@pcb.ub.cat

Grimao Aznar, Jordi

+34 934 037 099

jgrimao@pcb.ub.cat

Moreno Merchan, Antonio

+34 934 037 099

amoreno@pcb.ub.cat

Ortega Bordería, Paula

+34 934 037 099

portega@pcb.ub.cat

Instal·lació Radioactiva (IR-PCB)

Munté Carrillo, Agustí

Cap

+34 934 034 679

amunte@pcb.ub.cat

Amieiro Lareo, Pablo

+34 934 034 679

pamieiro@pcb.ub.cat

Estabulari

Martín Caballero, Juan

Cap

+34 934 037 006

jmcaballero@pcb.ub.cat

Plataforma de Química Combinatòria

Elezcano Donaire, Unai

Cap

+34 934 037 122

uelezcano@pcb.ub.cat

Casado Vilches, Óscar

+34 934 034 644

ocasado@pcb.ub.cat

Castillo McQuade, Marcos

+34 934 037120

mcastillo@pcb.ub.cat

Fernández Collado, Juan Carlos

+34 934 034 706

jcfernandez@pcb.ub.cat

Forns Berenguel, Pilar

+34 934 034 644

pforns@pcb.ub.cat

Garrido Martínez, Maria

+34 934 034 705

mgarrido@pcb.ub.cat

González García, Jordi

+34 934 034 705

jgonzalezg@pcb.ub.cat

López Ibáñez, Alba

+34 934 034 705

alopezi@pcb.ub.cat

Trapero Puig, Ana

+34 934 034 644

atrapero@pcb.ub.cat

Varón Colomer, Sònia

+34 934 037 120

svaron@pcb.ub.cat

Plataforma de Toxicologia Experimental i Ecotoxicologia (UTOX-PCB)

Menargues Baños, Àngel

Cap

+34 934 020 254

amenargues@pcb.ub.cat

García Escolano, Maria José

+34 934 037 183

mjgarcia@pcb.ub.cat

González Linares, Javier

+34 934 037 183

jgonzalezl@pcb.ub.cat

López Sánchez, Maria Eugenia

+34 934 037 183

melopez@pcb.ub.cat

Novella Gómez, Alba

+34 934 037 183

anovella@pcb.ub.cat

Serret Salse, Joan

+34 934 037 183

jserret@pcb.ub.cat

Sola Vidal, Josep

+34 934 037 183

jsolav@pcb.ub.cat

Plataforma de Proteòmica

de Oliveira Cacheado, Eliandre

Cap

+34 934 034 653

eoliveira@pcb.ub.cat

Jarió Ruana, Sònia

+34 934 034 653

sjario@pcb.ub.cat

Ódena Caballol, María Antonia

+34 934 034 653

maodena@pcb.ub.cat

Àrea de Serveis Jurídics

Serveis Jurídics

Gracia Rosell, Maria

+34 934 034 637

mgracia@pcb.ub.cat

Cercador de persones

Xifres

Referent internacional en el foment de la innovació que acull a més de

2.700 professionals

 

 

6

Centres de recerca

 

 

+100

entitats

 

 

1997

vam ser el primer parc científic de l'estat espanyol

+ 21.000 m2

de superfície de laboratoris

 

 

+ 9.000 m2

de superfície d'oficina

 

 

+ 28.000 m2

per a altres usos

 

 

El PCB fomenta les activitats científiques en què participen

5.000 persones
cada any

 

 

Patrons i patrocinadors

 

Patrons:
 
   
 
   
 
     
 
 
 
 
     

 

 

Patrocinadors:

 
 
     
 
 
   
 
     
 
 
         
   
 
     
 
 
           

Borsa de treball

Ofertes de treball del PCB i d'empreses o grups de recerca del seu entorn i es facilita l'àccès a convocatòries de beques i a altres programes d'ajuts per a la contractació de personal.

Si esteu interessats en fer difusió d'una oferta de treball, la podeu fer arribar a ofertes@pcb.ub.es.

Voleu fer-nos arribar el vostre CV?. Ho podeu fer a l'adreça borsadetreball@pcb.ub.es.

PCB - Director/a de Serveis Jurídics
Data límit: 31/10/2018

PCB - Analista financer
Data límit: 25/10/2018

PCB - Cap de l'estabulari
Data límit: 25/10/2018

PCB - Tècnic/a de contractació
Data límit: 25/10/2018

 

 

 

 

 

Event Lab -   Administrative Project Manager
Data límit: 20/10/2018

 

Aguettant Corporate- Office Manager
Data límit: 31/10/2018

 

IDIBAPS - Proyecto de Doctorado Regulación de la Expresión Génica durante la Diferenciación Celular, la Inflamación y el Cáncer
Data límit: 30/11/2018

 

 

 

Activitats de difusió de la ciència

Recerca en Societat

Des del PCB volem contribuir a la millora de la cultura científica del públic en general i alhora fomentar vocacions científiques entre els joves. Amb aquest objectiu, impulsem el “Programa Recerca en societat” des de l’any 2003, que afavoreix el diàleg entre el públic i els investigadors i comunica "ciència viva", és a dir, difon la recerca que s’està duent a terme actualment.

 

El Programa Recerca en Societat consta de més de 100 activitats adreçades a diferents públics de totes les edats en què participen prop de 5.000 persones cada any.
 

Vols rebre informació sobre les activitats del programa Recerca en societat?
 

Consulta la web del Programa Recerca en Societat

Perfil del Contractant

La Fundació Parc Científic de Barcelona està adherida a la Plataforma de Serveis de Contractació Pública de la Generalitat de Catalunya.

 

És per aquest motiu que a partir del 24 de gener de 2013 totes les licitacions i tràmits associats es fan públiques al perfil de la Fundació Parc Científic de Barcelona integrat dins de l'esmentada Plataforma.

 

Per entrar al perfil del contractant, cliqueu a la imatge següent:

Miniatura

Actualitat

  • < Anterior

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • Següent >

Cercador de notícies

De

  a

02/10/18

18.00h - 20.00h

Foro de inversión - Capital Cell

Organitza: Capital Cell

Lloc: Pl. Pau Vila, Pier01, Sector C, 2ª planta

04/10/18

12.00h - 14.00h

Barcelona BioMed Seminar: Dual Roles of Poly(dA:dT) Tracts in Replication Initiation and Fork Collapse

Organitza: IRB - Institut de Recerca Biomèdica

Host: Dr. Travis Stracker

Lloc: Edifci Clúster Laboratoris

05/10/18

12.00h - 14.00h

Barcelona BioMed Seminar: Personal scientific excerpts: from serendipity to formalizing an intuition

Organitza: IRB - Institut de Recerca Biomèdica

Host: IRB Barcelona Alumni Network

Lloc: Edifici Clúster II

10/10/18

13.00h - 14.30h

Barcelona BioMed Seminar: RNA-dependent chromatin targeting of TET2 for endogenous retrovirus control in pluripotent stem cells

Organitza: IRB - Institut de Recerca Biomèdica

Host: Manuel Serrano, PhD

Lloc: Edifici Clúster Laboratoris

10/10/18

9.30h - 10.00h

Barcelona BioMed Seminar: Structural Characterization of the Vault Particle Using Cryo-Electron Microscopy

Organitza: IRB - Institut de Recerca Biomèdica

Host: Hector Fuentes, Biomolecular NMR group, UB

Lloc: Edifici Clúster Laboratoris

  • < Anterior

  • 1

  • 2

  • 3

  • Següent >

< Octubre 2018 >

dl.

dt.

dc.

dj.

dv.

ds.

dg.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    

Cercador d'agenda

De

  a

EdClusterPCB.jpg

Descarregar (Jpeg 4335kb)

EdHelix.jpg

Descarregar (Jpeg 262kb)

TorresRDIPCB.jpg

Descarregar (Jpeg 312kb)

TorresRDIPCB2.jpg

Descarregar (Jpeg 399kb)

recercaPCB1.jpg

Descarregar (Jpeg 317kb)

recercaPCB2.jpg

Descarregar (Jpeg 289kb)

recercaPCB3.jpg

Descarregar (Jpeg 305kb)

recercaPCB4.jpg

Descarregar (Jpeg 190kb)

recercaPCB5.jpg

Descarregar (Jpeg 148kb)