Missió: Potenciar la recerca, la transferència de coneixement i la innovació del sector públic i privat, mitjançant una gestió intel·ligent dels espais, l’oferta tecnològica i de les relacions i diàleg de la comunitat PCB.

 

Visió: Esdevenir una comunitat de recerca pública-privada de referència internacional en benefici del lideratge científic de Catalunya, del seu creixement econòmic i l'atracció de talent.

 

Situat al campus del coneixement, el PCB et facilita els serveis ordinaris bàsics i un entorn privilegiat per al networking. Més de 2.300 investigadors altament qualificats treballen al PCB; uneix-te a la nostra comunitat!

Constituït per la Universitat de Barcelona el 1997, el PCB va ser el primer parc científic de l'Estat espanyol i avui som un referent internacional en el foment de la innovació amb més de 2.300 professionals.

Actualment el Parc acull tres instituts de recerca i prop de 100 empreses i altres entitats. Oferim laboratoris condicionats i no condicionats, així com oficines en règim de lloguer i una sèrie de serveis associats.

Al PCB també organitzem activitats de promoció de la cultura científica i de foment de noves vocacions científiques en que cada any participen prop de 4.500 persones.

Fulletó del PCB

Presentació PCB

Miniatura

Portal de la Transparència

President

Joan Elias García

Rector de la Universitat de Barcelona (UB)

Vicepresident primer

Joan Corominas i Guerin

President en funcions del Consell Social de la UB

Vicepresident segon

Oriol Escardíbul Ferrà

Vicerector d'Economia

Secretària

Belén Noguera de la Muela

Secretària General de la UB

Vicesecretari no patró

Miquel Amorós

Secretari del Consell Social de la UB

Vocals en representació de la Universitat de Barcelona

Francisco Sánchez

Gerent de la UB

Àlex Aguilar

Vicerector de Projecció i Internacionalització

Vocals designats pel Consell Social de la Universitat de Barcelona

Jordi Hereu

Vocals designats per la Fundació Bosch i Gimpera

Jordi Naval

Director general de l'FBG

Vocals designats per Catalunya Caixa

Renovació de patrons en tràmit

Vocals designats per la Generalitat de Catalunya

Arcadi Navarro

Secretari d'Universitats i Recerca

Fransesc Subirada

Director General de Recerca

Vocals designats pel Consell Superior d'Investigacions Científiques (CSIC)

Emilio Lora-Tamayo D'Ocon

President

Vocals cooptats

Ajuntament de Barcelona

Marta Continente

Luís Herrero

Banco Santander

Direcció General

Direcció General

Belda Reig, Ignasi

Director General

+34 934 034 475

ibelda@pcb.ub.cat

Gerència

Gil Ibáñez, Pilar

Gerent

+34 934 037 129

pgil@pcb.ub.cat

Secretaria Direcció

Arenillas Oliveras, Carme

Secretària Direcció

+34 934 034 475

carenillas@pcb.ub.cat

Baladoch Pujol, Gemma

Secretària Direcció

+34 934 034 826

gbaladoch@pcb.ub.cat

Gestió Científica

López Bosque, María Jesús

+34 934 031 992

mjlopez@pcb.ub.cat

Recursos Humans

López Mompó, Ana Isabel

Cap

+34 934 034 719

ailopez@pcb.ub.cat

Aguilera López, Marga

+34 934 034 774

maguilera@pcb.ub.cat

Serveis Jurídics

Molina Domínguez, Montserrat

Director/a

+34 934 020 410

mmolinad@pcb.ub.cat

Perera Canals, Francesc

Cap

+34 934 034 912

fperera@pcb.ub.cat

Gracia Rosell, Maria

+34 934 034 637

mgracia@pcb.ub.cat

Sanz López, Maria del Carmen

+34 934 034 812

mdcsanz@pcb.ub.es

Àrea d'Operacions

Àrea d'Operacions

Rodón Teba, Mireia

Cap

+34 934 020 159

mrodon@pcb.ub.cat

Cajal Rodríguez, Cristina

+34 934 031 331

ccajal@pcb.ub.cat

Recepcions

Mateo Madroñero, Carmen

Coordinador/a

+34 934 037 171

cmateo@pcb.ub.cat

Allegue Pérez, Kassandra

+34 934 037 171

kallegue@pcb.ub.cat

Candón Díaz, Patricia

+34 934 037 171

pcandon@pcb.ub.cat

Castelló Pujol, Emma

+34 934 037 173

ecastello@pcb.ub.cat

Funes Luque, Ana

+34 934 034 509

afunes@pcb.ub.cat

Gayete Masalías, Lorena

+34 934 037 173

lgayete@pcb.ub.cat

Izquierdo Sánchez, Irma

+34 934 037 172

iizquierdo@pcb.ub.cat

Lucas Ortiz, Marta

+34 934 034 509

mlucas@pcb.ub.cat

Àrea d'Administració i Finances

Àrea d'Administració i Finances

Tarté Sabariego, Moisès

Director/a

+34 934 037 226

mtarte@pcb.ub.cat

Controlling Intern

Fernández Martín, María Isabel

+34 934 034 682

mifernandez@pcb.ub.cat

Administració i Pressupostos, Compres i Proveïdors, Ingressos, Clients i Tresoreria

González Núñez, Elisabet

Cap

+34 934 034 856

egonzalezn@pcb.ub.cat

Gómez Lacueva, Susana

+34 934 034 817

sgomez@pcb.ub.cat

Isart Garrote, Maria del Carme

+34 934 034 817

cisart@pcb.ub.cat

Mateo Madroñero, Esther

+34 934 037 253

emateo@pcb.ub.cat

Oñatevía Gambús, Anna

+34 934 039 369

aonyatevia@pcb.ub.cat

Peña Muro, Marta

+34 934 020 412

mpena@pcb.ub.cat

Soriano Fariñas, Glòria

+34 934 034 575

gsoriano@pcb.ub.cat

Altres Serveis de Laboratori: "La Botiga"

Chacón Jiménez, Teresa

+34 934 034 727

tchacon@pcb.ub.cat

Oñatevía Gambús, Anna

+34 934 039 369

aonyatevia@pcb.ub.cat

Àrea Comercialització i Comunicació

Àrea Comercialització i Comunicació

Serra Muns, Anna

Director/a

+34 934 029 062

aserra@pcb.ub.cat

Baladoch Pujol, Gemma

+34 934 034 826

gbaladoch@pcb.ub.cat

Desenvolupament de Negoci

Quintana Ruiz, Jordi Ramón

Cap

+34 934 034 557

jquintana@pcb.ub.cat

Comunicació i Relacions Institucionals

Gómez Rodríguez, Maria Mercè

Cap

+34 934 034 518

mgomez@pcb.ub.cat

Berea Ruiz, Azucena

+34 934 034 662

aberea@pcb.ub.cat

Cantos Pastor, Sergi

+34 934 031 134

scantos@pcb.ub.cat

Martínez Vivo, Míriam

+34 934 031 134

mmartinezv@pcb.ub.cat

Portales Zaragoza, Daniel

+34 934 034 574

dportales@pcb.ub.cat

Valle Sánchez, Marta

+34 934 034 861

mvalle@pcb.ub.cat

Vázquez Maldonado, Carla

+34 934 037 055

cvazquez@pcb.ub.cat

Àrea d'Infraestructures

Àrea d'Infraestructures

Claver Moseñe, Fernando

Director/a

+34 934 037 254

fclaver@pcb.ub.cat

Manteniment

Lara Moya, Andrés

Cap

+34 934 034 681

alara@pcb.ub.cat

Pérez Castro, Josep

+34 934 034 681

jperez@pcb.ub.cat

Tirado Martínez, Miguel Ángel

+34 934 037 030

matirado@pcb.ub.cat

Zuasti Madurga, Aizkibel

+34 934 034 681

azuasti@pcb.ub.cat

Obres

Mezquita Mas, Anna

Cap

+34 934 037 227

amezquita@pcb.ub.cat

Fernández Campos, María del Carmen

+34 934 039 680

mcfernandez@pcb.ub.cat

Informàtica i Telecomunicacions

Moruno Aparicio, Miguel Angel

Cap

+34 934 029 065

miguel@pcb.ub.cat

Atienza Morales, Jesús

+34 934 034 667

jatienza@pcb.ub.cat

Dueñas Pomar, Lluís

+34 934 037 029

lduenyas@pcb.ub.cat

Morata Aymerich, Carles

+34 934 037 047

cmorata@pcb.ub.cat

Navés Martínez, Marta

+34 934 039 939

mnaves@pcb.ub.cat

Qualitat, Seguretat i Medi Ambient

Pladellorens Camps, Glòria

Cap

+34 934 037 101

gpladellorens@pcb.ub.cat

Rubio Ruíz, Noemí

+34 934 037 100

nrubio@pcb.ub.cat

Àrea de Serveis Científics

Àrea de Serveis Científics

de Luna Moreno, Montserrat

Director/a

+34 934 037 270

mluna@pcb.ub.cat

Serveis Científics Comuns (SCC-PCB)

Debón Collado, Rosa María

Cap

+34 934 037 099

rdebon@pcb.ub.cat

Pradas Pardo, Anna

Coordinador/a

+34 934 037 099

apradas@pcb.ub.cat

Amieiro Lareo, Pablo

+34 934 037 099

pamieiro@pcb.ub.cat

Freire Ferreira, Raquel

+34 934 037 099

rfreire@pcb.ub.cat

García Fraile, Judith Loreto

+34 934 037 099

jgarciaf@pcb.ub.cat

Grimao Aznar, Jordi

+34 934 037 099

jgrimao@pcb.ub.cat

Ortega Bordería, Paula

+34 934 037 099

portega@pcb.ub.cat

Instal·lació Radioactiva (IR-PCB)

Munté Carrillo, Agustí

Cap

+34 934 034 679

amunte@pcb.ub.cat

Castro Voces, Sergio

+34 934 034 679

scastro@pcb.ub.cat

Estabulari

Martín Caballero, Juan

Cap

+34 934 037 006

jmcaballero@pcb.ub.cat

Plataforma de Química Combinatòria

Royo Expósito, Miriam

Cap

+34 934 037 122

mroyo@pcb.ub.cat

Alcaide López, Anna

aalcaide@pcb.ub.cat

Argibay Huete, Patricia

+34 934 020 504

pargibay@pcb.ub.cat

Barranco Gallardo, Marta Isabel

+34 934 034 644

mibarranco@pcb.ub.cat

Beteta Garrido, Natalia

+34 934 037 120

ngarrido@pcb.ub.cat

Casado Vilches, Óscar

+34 934 034 644

ocasado@pcb.ub.cat

Castillo McQuade, Marcos

+34 934 034 644

mcastillo@pcb.ub.cat

Castro Pinzón, Vida de la Paz

+34 934 037 120

vdlpcastro@pcb.ub.cat

Elezcano Donaire, Unai

+34 934 034 644

uelezcano@pcb.ub.cat

Fernández Collado, Juan Carlos

+34 934 034 706

jcfernandez@pcb.ub.cat

Forns Berenguel, Pilar

+34 934 034 644

pforns@pcb.ub.cat

Garrido Martínez, Maria

+34 934 034 705

mgarrido@pcb.ub.cat

González García, Jordi

+34 934 034 705

jgonzalezg@pcb.ub.cat

López Ibáñez, Alba

+34 934 034 705

alopezi@pcb.ub.cat

Melgarejo Díaz, Marta

+34 934 034 644

mmelgarejo@pcb.ub.cat

Varón Colomer, Sònia

+34 934 037 120

svaron@pcb.ub.cat

Plataforma de Toxicologia Experimental i Ecotoxicologia (UTOX-PCB)

Menargues Baños, Àngel

Cap

+34 934 020 254

amenargues@pcb.ub.cat

González Linares, Javier

+34 934 037 183

jgonzalezl@pcb.ub.cat

López Sánchez, Maria Eugenia

+34 934 037 183

melopez@pcb.ub.cat

Novella Gómez, Alba

anovella@pcb.ub.cat

Serret Salse, Joan

+34 934 037 183

jserret@pcb.ub.cat

Plataforma de Proteòmica

de Oliveira Cacheado, Eliandre

Cap

+34 934 034 653

eoliveira@pcb.ub.cat

Bauzá Martínez, Julia

+34 934 034 653

jbauza@pcb.ub.cat

Díaz Peña, Ramón

+34 934 034 653

rdiaz@pcb.ub.cat

Ódena Caballol, María Antonia

+34 934 034 653

maodena@pcb.ub.cat

Cercador de persones

En aquest apartat podeu trobar la documentació institucional bàsica de la Fundació PCB:

 

Estatuts PCB

Convenis i Licitacions

Convenis >

Licitacions >

Logotip i Manual d'imatge corporativa

Política de Qualitat, Seguretat i Medi Ambient

Patrons i patrocinadors

 

Patrons:
 
   
 
   
 
     
 
 
 
 
     

 

 

Patrocinadors:

 
 
     
 
 
   
 
     
 
 
       

Borsa de treball

En aquesta borsa de treball es publiquen les ofertes de treball del PCB i d'empreses o grups de recerca del seu entorn i es facilita l'àccès a convocatòries de beques i a altres programes d'ajuts per a la contractació de personal.

A través de la borsa de treball, el PCB ofereix a més un servei gratuït de difusió d'ofertes dins l'àmbit de la recerca, publicant-les en aquest mateix espai. Si esteu interessats en fer difusió d'una oferta de treball, la podeu fer arribar a ofertes@pcb.ub.es.

L'oferta quedarà publicada durant un mes, període que es podrà prorrogar a petició mitjançant un correu electrònic a la mateixa adreça. Voleu fer-nos arribar el vostre CV?. Ho podeu fer a l'adreça borsadetreball@pcb.ub.es.

Activitats de difusió de la ciència

Recerca en Societat

Des del PCB volem contribuir a la millora de la cultura científica del públic en general i alhora fomentar vocacions científiques entre els joves. Amb aquest objectiu, impulsem el “Programa Recerca en societat” des de l’any 2003, que afavoreix el diàleg entre el públic i els investigadors i comunica "ciència viva", és a dir, difon la recerca que s’està duent a terme actualment.

 

El Programa Recerca en Societat consta de més de 80 activitats adreçades a diferents públics de totes les edats en què participen prop de 4.500 persones cada any.
 

Vols rebre informació sobre les activitats del programa Recerca en societat?
 

Consulta la web del Programa Recerca en Societat

Perfil del Contractant

La Fundació Parc Científic de Barcelona està adherida a la Plataforma de Serveis de Contractació Pública de la Generalitat de Catalunya.

 

És per aquest motiu que a partir del 24 de gener de 2013 totes les licitacions i tràmits associats es fan públiques al perfil de la Fundació Parc Científic de Barcelona integrat dins de l'esmentada Plataforma.

 

Per entrar al perfil del contractant, cliqueu a la imatge següent:

Miniatura

Actualitat

  • < Anterior

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • Següent >

Cercador de notícies

De

  a

03/05/17

Fira de Recerca en Directe 2017

Organitza:

Lloc: CosmoCaixa · C/ Isaac Newton, 26 · Barcelona

03/05/17

15.00h - 17.00h

Barcelona BioMed Seminar: ER contact with the endocytic sites initiates actin polymerization and drives membrane invagination

Organitza: IRB - Institut de Recerca Biomèdica 

Host: Marco Milán, IRB Barcelona

Lloc: Edifici Clúster Laboratoris

05/05/17

12.00h - 14.00h

IRB Barcelona Extraordinary Seminar: Alumni of Excellence Award 2017

Organitza: IRB - Institut de Recerca Biomèdica

Lloc: Edifici Clúster II

09/05/17

11.00h - 12.00h

Exploring different label-free technologies: from Perkin-Elmer to Biacore

Organitza: CCIT - UB 

Host: Jaume Comas

Lloc: Edifici Torres R+D+I

  • < Anterior

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • Següent >

< Maig 2017 >

dl.

dt.

dc.

dj.

dv.

ds.

dg.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    

Cercador d'agenda

De

  a

Estàs interessat en rebre regularment les notícies del PCB per correu electrònic? Dona't d'alta a la nostra llista de distribució omplint aquest formulari.

Cercador de mitjans

De

  a

EdClusterPCB.jpg

Descarregar (Jpeg 4335kb)

EdHelix.jpg

Descarregar (Jpeg 262kb)

TorresRDIPCB.jpg

Descarregar (Jpeg 312kb)

TorresRDIPCB2.jpg

Descarregar (Jpeg 399kb)

recercaPCB1.jpg

Descarregar (Jpeg 317kb)

recercaPCB2.jpg

Descarregar (Jpeg 289kb)

recercaPCB3.jpg

Descarregar (Jpeg 305kb)

recercaPCB4.jpg

Descarregar (Jpeg 190kb)

recercaPCB5.jpg

Descarregar (Jpeg 148kb)